İade ve değişim işlemlerinde kargo ücretini bir kez Markamixi karşılar. İkinci kez yapılan değişim veya iadelerde kargo ücreti alıcıya aittir. Ücretsiz değişim ve iade için ürünün hiç kullanılmamış ve kutusunun zarar görmemiş olması gerekmektedir. Ücretsiz değişim ve iade için ürünü UPS KARGO "956F8E" referans numarası ile göndermeniz gerekmektedir. Diğer kargo şirketleri ile gönderim yapmak için , 'kargo ücreti ödenmiş' olarak tarafımıza gönderebilirsiniz.
Aksi takdirde gönderilen paket bedeli iade bedeline yansıtılacaktır.

Markamixi' den alınan ürünler iade / değişim koşullarını sağladığı takdirde, fiş / faturası ile beraber mağazalarımızda da değiştirilebilir.


Satın aldığım üründen memnun kalmadığımda ne yapmalıyım?

Satın almış olduğunuz ürün normal kullanım şartları içerisinde üretimden kaynaklanan bir hatası olması durumunda 180 gün veya üründen memnun kalmadığınız takdirde kargo teslim tarihinden sonraki 7 gün içersinde koşulsuz iade hakkınız bulunmaktadır. Bu talebinizi markamixi.com ürün iadesi bölümünden iade formunu eksiksiz doldurarak ve müşteri temsilcimizi bilgilendirerek gerçekleştirebilirsiniz.

İade işlemleri
Sipariş ettiğiniz ürünler, dikkatle kontrol edildikten sonra özenle paketlenir. Firmamız iade işlemlerinde Tüketici Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Neden belirterek, ambalajı açılmamış, kullanılmamış ve tekrar satılabilirliği bozulmamış ürünlerle ilgili olarak, ilgili teslim tarihinden itibaren 7 gün içerisinde iade formunu eksiksiz doldurarak ve müşteri temsilcisini bilgilendirerek bu isteğinizi iletebilirsiniz. Bu işlemin ardından, ürünü şirketimizin İstanbul Merkez Ofis adresimize ( Karayolları Mah. Cebeci Cad. 569 Sok. No:10 Küçükköy Gaziosmanpaşa, İstanbul ) paket ve içeriğindeki tüm doküman ( fatura, sevk irsaliyesi, kargo teslim fişi vb.) ile birlikte ulaştırabilirsiniz. Ürünün hasar görmeyecek şekilde paketlenip tarafımıza ulaştırılması gerekmektedir. Ürününüz yetkililerimizce yapılacak incelemeden sonra herhangi bir kullanıcı hatası tespit edilmediği takdirde, tercih etmiş olduğunuz ödeme şekline göre ürün bedeli tarafınıza iade edilecektir.
Teslim alındıktan sonraki 7 gün içerisinde bilgi verilmeyen ya da satılabilirliği bozulan ürünler, Markamixi tarafından iade alınamayacaktır.

Sipariş ettiğim ürünü değiştirmek istiyorum?
Ürün değişimi aynı model de beden değişimi için geçerlidir. Ürünün farklı model ile değişimi yapılamamaktadır. Ürün değişimi için alınan ürünün kullanılmamış (prova hariç) olması gerekmektedir. 

Markamixi' den alınan ürünler iade / değişim koşullarını sağladığı takdirde fiş / faturası ile beraber mağazalarımızda da değiştirilebilir. 

Markamixi, iade ve değişim işlemlerinde kargo ücretini bir kez karşılar.

İade durumunda ödememi ne zaman geri alabilirim?
Yaptığınız ödemelerde ürün tutarı, iade talebiniz onaylandıktan sonraki ilk iş gününde iade edilecektir. İade işleminden sonra iade tutarının tarafınıza ulaşması tamamen banka işlem süreci ile ilgilidir. Olası gecikmeler tamamen bankanızla ilgilidir. İade edilen tutarın banka tarafından hesabınıza yansıtılması ortalama 1 gün ila 30 gün sürebilmektedir.

Siparişim eksik, yanlış, defolu ya da zarar görmüş olarak teslim edilirse ne yapmalıyım?
Siparişinizi teslim eden kargo yetkilisi tutanak tutturularak ürünün teslim alınmaması gerekmektedir. Markamixi Müşteri Hizmetleri ile 0212 438 73 73 telefon ya da musterihizmetleri@markamixi.com e-posta yoluyla bilgilendirmeniz gerekmektedir.

Kargo Teslim Süreleri

Markamixi' den yaptığınız alışverişler 1-3 iş günü içerisinde kargoya teslim edilecektir.
UPS kargo teslim süresi 1-3 iş günüdür.